Eurobank - wzrost zdolności kredytowej

Z Kredytopedia
Salomon Finance Logo.jpg

21 kwietnia 2009r.

Euro Bank S.A. poinformował o złagodzeniu polityki udzielania kredytów hipotecznych. Pierwszym krokiem jest obniżenie marż dla kredytów hipotecznych, kredytów konsolidacyjnych i pożyczek hipotecznych. Nowe promocyjne marże będą obowiązywać od dzisiaj do 31.05.2009 włącznie dla wniosków kredytowych złożonych oraz decyzji kredytowych wydanych w tym okresie. Równocześnie Euro Bank S.A. zadecydował o obniżeniu wysokości kosztów minimalnych wydatków na życie przyjmowanych przez bank do wyznaczenia zdolności kredytowej, co w połączeniu z decyzją o obniżce marż produktów hipotecznych powoduje zwiększenie zdolności kredytowych w banku.

Dobre wiadomości możemy również przekazać przedsiębiorcom, otóż Euro Bank S.A. postanowił o powrocie do udzielania kredytów hipotecznych klientom prowadzącym działalność gospodarczą. Jedyny wyjątek stanowią kredyty konsolidacyjne i pożyczki hipoteczne jeżeli dochody uzyskiwane z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej są równe lub przekraczają 30% łącznych dochodów wnioskodawców, w takiej sytuacji te produkty są w dalszym ciągu niedostępne dla przedsiębiorców.

Natomiast korzystną informacją dla osób planujących budowę domu jest powrót banku do ustalania LTV dla celu kredytowania "budowa domu" na podstawie przyszłej rynkowej wartości nieruchomości, a nie wartości kosztorysowej – co daje możliwość uzyskania przez klienta wyższego kredytu.